2016 Gelin Çiçeği Modelleri

2016 Gelin Çiçeği Modelleri

2016 gelin çiçeği modelleri daha önceki yıllara göre çok daha renkli ve doğal. Eskiden yapma çiçekleri tercih eden gelinler şimdilerde ise doğal çiçekleri tercih etmekte. Doğal çiçekler çok daha masum ve samimi bir duruş sergilemekte. Gelinin en önemli aksesuarları arasında yer alan gelin çiçeklerin anlamı da çok büyüktür. Rivayetlere göre 15.yy’da İngiltere’de senelik banyolarını insanlar mayıs ayında yaparlarmış ve haziran ayında evlenirlermiş. Vücutlarından çıkan kokuyu bastırmak için de ellerinde taze gelin buketlerini taşıyorlarmış. Bunun dışında kıyafetlerinin içine biberiye, sarımsak gibi güçlü kokulu bitkileri keselere koyup koyarlarmış. Bunun iyi şans getireceğine inanılırmış. Günümüzde bu mümkün olmasa da keselere lavanta bitkisi konulabilir. Günümüzde de bunun ve gelin çiçeğinin uğur getirdiğine inanılır.

Gelin çiçeği olarak sarı lale tercihini kesinlikle yapmayınız. Sarı laleler umutsuz bir aşkı sembolize eder. Ayrıca mimozaları da tercih etmeyiniz. Mimozalar da alınganlığı temsil eder. Seni seviyorum demenin en doğal ve samimi yolu ıhlamuru tercih edebilirsiniz. Seksiliği çağrıştıran yasemin çiçeğini tercih edebilirsiniz. Sonbahar ayları için sarı ve turuncu ayçiçeklerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca bağımlılığı temsil eden hanımeli de güzel bir tercih olur. Düğün sezonunuza göre tercih edebileceğiniz çiçekler:

Dağ lalesi (Sarı lale hariç) : Şubat – Mayıs

Yalancı yasemin : Mayıs – Temmuz

Ortanca: Nisan – Mayıs

Güller : Nisan – Haziran

Papatya : Ağustos – Kasım.

Bu içinde bulunduğumuz bahardan kışa geçiş aylarında en güzel renkler sarı ve turuncunun tonları ile çiçek kombinleri yapmaktır. Ayrıca aralarında yeşil yaprakların ve kırmızı güllerin bulunması doğal görünümü arttıracaktır ve karşı taraf açısından samimi bulunacaktır. Sizde elinizdeki çiçekle seni seviyorum demek için veya sana çok güveniyorum demek için tercihinizi yukarıdaki saydığımız çiçeklerden yana kullanabilirsiniz. Mutluluklar dilerim 🙂

2016-gelin-çiçeği-renkli

Toz pembe 2016 gelin çiçeği modelleri

eski-tarzda-gelin-çiçeği-modelleri

Eski tarzda tomurcuk güllü gelin çiçeği

Gelin-çiçeği-modeli-doğal

Doğal gelin çiçeği modeli

güllü-gelin-çiçeği-modelleri

Sonbahar renklerinden gelin çiçeği modeli

papatyalı-gelin-çiçeği-2016

Papatyalı gelin çiçeği 2016

rengarenk-gelin-çiçeği-modelleri

Rengarenk gelin çiçeği

sonbahar-renkleri-gelin-çiçeği

Sonbaharı çağrıştıran samimi, doğal gelin çiçeği

karışık-renkli-gelin-çiçeği-modelleri

Gelin çiçeği modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık